Evde Kal Sözleri-Evde Kal Mesajları

Evde kal sözleri, evde kal mesajları, komik evde kal sözleri, koronavirüs evde kal mesajları, covid 19 mesajları, covid 19 sözleri vb.. en güzel sözler için alışkanlık

Evde kal sözleri ile Coronavirüs nedeniyle mümkün olduğu kadar evde kalmanın önemine vurgu yapabilirsiniz. Her ne kadar normalleşme sürecine girmiş olsak ve herkes yavaş yavaş eski düzenine dönse de evde kal mesajları ile maalesef Covid19 tehlikesi hâlâ bitmiş değildir. Coronavirüs önlemleri kapsamında yine dışarı çıkarken maske takmaya devam etmek, temizliğe daha da özen göstermek, yanımızdan dezenfektanımızı ve kolonyamızı ayırmamak, sosyal ,mesafeyi korumak ve temastan kaçınmak, yani hiçbir zaman tedbiri elden bırakmamak gerekir. Evde kalma hususu da böyle düşünülebilir. Koronavirüs evde kal mesajları ile arkadaşlarınızı ve sevdiklerinizi evde kalmaya ikna edebilirsiniz. Hatta gerekirse komik evde kal mesajları gönderebilir ve onları da bu sosyal sorumluluk içine dahil edebilirsiniz. Hafta sonları o mekan senin bu mekan benim dolaşmak, yaz sıcaklarından bunalıp kendimizi tatil beldelerine atmak yerine mümkün olduğu kadar evimizde vakit geçirmek daha iyi olacak, en azından içimiz rahat edecektir. Yoksa öbür türlü, “ya ben dün şuraya gittim, şimdi boğazım ağrıyor Corona mıyım?” gibi endişeler bizi rahat bırakmayabilir. Birkaç ay önceki gibi evinizden hiç çıkmayın, kendinizi eve kapatın demiyoruz fakat yine de evde kalma huyarısını da tamamen rafa kaldırmamak lazımdır. Tabii şimdi evde kalmak demişken, bunun diğer anlamına da temas etmemek olmaz. “İğrenç bir espri!” diyeceksiniz ama espri değil; yaşı 30’u geçtiği halde evlenememiş, amiyane tabirle evde kalmış insanlardan bahsediyoruz! “Senin yaşındakiler çoluğa çocuğa karıştı.” Diye başlayan cümlelerden sıkılanlar, anne-babasının “ne zaman torun seveceğiz?” baskılarından bunalanlar, eh kendileri de yalnızlıktan biraz şikayetçi olanlar fakat müstakbel eş adayını bir türlü bulamayanlar, işte evde kalmanın ne demek olduğunu onlara sormalıdır. “Karantinada evde kala kala kafayı tırlatıcam” diyenlerden daha büyük sıkıntı içindedir onlar. Gönlünün prensiyle/prensesiyle bir türlü yollarının kesişmemesi ne hazin bir duygudur! Ah o şanslı kişiye bir rastlayabilseler, her şey çok güzel olacaktır da işte… Aşk bir türlü kapıyı çalmaz. Umarız evde kalanlar gönlüne göre iyi bir eş bulur ve karantina boyu evde kalanlar normalleşme sürecinde kendini iyice salarak evde geçirdikleri onca zamanı heba etmezler! Çünkü önlem almayı bırakırsak her an başımıza gelebilir ve aylarca evde kalmış olmamızın bize yararı olmaz. Covid 19 mesajları ile sorumluluk altına girmeli covid 19 sözleri ile insanları etkilemeleyiz.

Evde Kal Sözleri

 • Tüm önlemleri al, çıkma sakın evde kal, her gün tereyağı bal, ye ye iyi beslen.
 • “Ezik” diye aşağılanmaz, asla evde kalan; bedenine virüs girmesin, ruhuna da yalan.
 • Yoğun bakıma girip solunum sıkıntısı çekmek istemiyorsan, evde kalıp birkaç günlük can sıkıntısına katlan.
 • Yurtdışından geldiysen, evde kal 14 gün; izole et kendini, önlemler bir bütün. Birine uyarım ama, diğerine uymam deme; doğal gıdalar tüket, zararlı şeyler yeme.
 • Evde kalalım lütfen, geçene dek şu salgın, bu konuda olmayalım hiç, ihmalkar, duyarsız, dalgın.

Evde Kal Mesajları

 • Evde kalmazsan eğer, kendine yazık edersin; çok dışarı çıkma sen, biraz sabret ne dersin?
 • Kendini düşünen evde kalır, tüm önlemleri uygular; karantinada değişti hep, yaşam tarzı, duygular. Biraz dişimizi sıkalım, bunlar hep geçici; herkesle temas etmeyelim, olalım çok seçici.
 • Boşver evde kal, çıkma bu yaz tatile; başkasını da riske atma, dönme sakın kâtile!
 • Sevdiklerinle eskisi gibi bir arada olmak istiyorsan onlardan ayrı durup evde kalmalısın.

Covid 19 Mesajları

 • Evde kal evde, dikkatli ol güzel yurdum; ben evdeyim bakın, kendime home ofis kurdum. Karantinadan çıkmadım, her zaman evde durdum; çok rahattı be, yedim içtim oturdum.
 • Herkes hem kendinden, hem çevresinden sorumlu; evde kal riske girme, ey Antepli, Çorumlu. Her memleketin insanı, elbet evde kalmalı; evinde güzel günlerin, hayaline dalmalı. Ancak böyle motive, olabiliriz biz bu zamanda, evde kal lütfen, dikkat et aman ha!
 • Evde kalın insanlar, almayın büyük riski, içmeyin sakın bira; şarap, rakı, viski.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu