Seyahat Acentesi Açmak-Seyahat Acentesi Açma Maliyeti 2022

Seyahat acentesi açmak, Seyahat acentesi açma maliyeti 2022, seyahat acentesi açmak karlı mı, seyahat acentesi açma maliyeti 2022, seyahat acentesi açmak için gerekli belgeler vb.. iş fikirleri için aliskanlik.com

Seyahat Acentesi Açmak

İnsanların özellikle tatil dönemlerinde sıklıkla tercih ettikleri seyahat acenteleri yoğun ilgi gören yapıya sahiptir. Geniş bir alana sahip olan ve hem yurt içi hem de yurt dışı bağlantıların da oluşumu söz konusudur. Dikkat çekici ve bir o kadar da parlak iş fikirlerinden birisi olan seyahat acentesi açmak doğru etkiyi de oluşturur. Yüksek kazanç sunan işlerden bir tanesi olduğu için de her bir ayrıntı önemlidir.

Turizm sektörü her zaman yeniliklere açık olması ile bilinmektedir. Yenilik insanların dikkatini çektiği için de doğru teknikler kullanarak sektörde üst düzey kazanımlar elde edebilirsiniz. Programlar dahilinde hareket etmeniz ve planlamanızı her zaman güncel tutmanıza özen göstermelisiniz.

Seyahat Acentesi Nasıl Açılır

Öncelikle kendi kimliğiniz üzerinden de mi yoksa kurumsal kimliğe sahip bir acentenin bayisi olarak mı faaliyet göstereceksiniz buna karar vermelisiniz. Sıfırdan bir oluşum için ciddi meblağlara ihtiyacınız olurken bayilik ya da büyük kurumsal firmalarla bağlantılı şekilde iş yürütmeniz daha düşük sermaye gerektirir. Ayrıca reklam giderlerinin çok yüksek tutarlara sahip olduğunu da unutmamalısınız.

Verdiğiniz karar neticesinde maliyet hesaplaması da ortaya çıkacaktır. Seyahat acentesi nasıl açılır konusuna gelecek olursak da kurulum planlaması yapmanız gerekecektir. Hizmet ağının geniş olduğu bu sektörde bağlantılar kurmanız önemlidir. Seyahate ilişkin planlama rehberi olacağınızı unutmamanız ve ayrıntıları es geçmemeniz gerekir. Ne kadar geniş alanlara seyahat planlaması yaparsanız o kadar çok tutulan ve tercih edilen firma olma yolunda ilerleme kat edebilirsiniz. Seyahat acentesi açmak için gerekli belgeler temin edilmesi gerekmektedir. Kurulum aşamasında en önemli ayrıntı yasal sürecin sorunsuz şekilde gerçekleşmesidir. Bu noktada temin etmeniz gereken belgeler ise şunlardır;

  • İşyeri açma ruhsatına ve çalışma ruhsatına sahip olmalısınız,
  • Açacağınız acentenin unvanı bakanlıkça onaylanmış olması gerekir.
  • Ticaret sicil gazetesinde turizm ve seyahat acenteliği faaliyetini yürüttüğünüze dair ibarenin olması gerekmektedir.
  • Nüfus cüzdan suretinin bir nüshası ve adli sicil kayıt belgesi,
  • Acentenin resmi faaliyete başlaması için vergi levhası olmalıdır.

Seyahat Acentesi Açma Şartları

Sektörde tutunabilmek adına kuruluş aşamasına çok dikkat etmeniz gerekir. Belirleyici unsurlar ve uygulama esasları etkin şekilde faaliyete geçirilmelidir. Seyahat acentesi açma şartları ile alakalı bilinmesi gereken detayları bilmeniz gerekir. Öncelikle yasal prosedürlerin yerine getirilmesi ve eksik bir konu olmamalıdır. Seyahat planlamalarını yürüteceğiniz ofisin mutlaka kolay erişilebilir yerde olması gerekir.

Turizm acentesi 3 farklı gruba ayrılmış olup, A grubu büyük şirketler için esas olurken B grubu A gurunda yer alan turlara bilet satışı içindir. C grubu seyahat acentesinin faaliyet alanı ise sadece bölgesel ve yurt için turlar için yapılan planlamaya göredir. Bu gruplardan size uygun olan yapıyı tespit etmeniz gerekmektedir.

Seyahat Acentesi Maliyeti

Seyahat acentesi işine girişecekseniz maliyet hesaplamasını yapmanız ve ne kadar kar bırakacağını bilmeniz gerekir. Tüm işlerde olduğu gibi bu tür işlerde de maliyetler ve karların hesabı önemlidir. Reklam, pazarlama, telefon, bilgisayar gibi ofis malzemelerinin zorunlu olması söz konusu olurken maliyeti doğrudan etkileyen kira ve dekorasyon gibi giderler önemlidir. Seyahat acentesi açma maliyeti 2022 60 – 80 bin TL arasındadır. Bu tutar acentenin ofisini nereye kuracağınıza ve ne kadar kiraya sahip olduğuna göre değişkenlik göstermektedir.

Seyahat acentesi açmak karlı mı noktasında yüksek meblağlar gerekmediğini bilmeniz gerekir. Bu noktada sizin doğrudan seyahati gerçekleştiren firma değil sadece planlamayı yapan bir firma olduğunuz gerçeğini ortaya koyar. Seyahat acentesi ne iş yapar cevabı da bu hususta ortaya çıkmaktadır. Size başvuruda bulunan kişilere programlar dahilinde seyahat planlaması sunmanız gerekmektedir. Sizin sorumluluklarınız işlemleri takip etmek ve program hakkında bilgi aktarımında bulunmaktır. Bağlantı esasları bilerek hareket ettiğiniz takdirde iş düzenini de rahatlıkla oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu