Ptt Kredi Şartları 2020

PTT kredi şartları 2020, ptt’den kredi çekmek için gerekli belgeler, ptt’den nasıl kredi çekilir, ptt kredi başvurusu vb… ptt kredileri hakkında detaylı bilgiler…

Ptt Kredi Şartları 2020

Bankaların kredi faiz oranlarının yüksek olması, kredi çekmek isteyen müşterilerin farklı alternatiflere yönelmesine neden olmaktadır. Özellikle kredi sicil notu sisteminin son yıllarda kredi faiz oranları üzerindeki etkisinin artmasına bağlı olarak, sizlerinde kredi notu eğer yüksek ise daha düşük faiz oranları ile kredi çekme şansını yakalamış olursunuz. Bu yüzden den merak edilen PTT Kredi Şartları Nelerdir? Sorusu hakkında sizlere bilgiler sunmak istiyoruz.

PTT üzerinden nasıl kredi çekilmektedir?

PTT üzerinden kredi çekmek istediğiniz zaman en yakın PTT şubesine giderek buradan ihtiyaç kredisi faiz oranları hakkında bilgi alabilirsiniz. Hatta PTT online hizmetler menüsüne giriş yaparak da buradan kredi oranları hakkında bilgi almanız mümkündür. PTT ile anlaşmalı olan bankaların sağlamış olduğu bu kredi hizmetinden faydalanmak için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu yüzden de bu şartların neler olduğuna bakalım.

PTT’den kredi çekmek için gerekli olan şartlar

PTT’den emekli maaşı alanlardan istenen belgeler

  • Eğer maaşınızı sizlerde PTT üzerinden alıyorsanız, bankanın sunmuş olduğu ihtiyaç kredisi türünden faydalanmak için ilk olarak kredi sicil notunuzun olumlu derecede olması gerekmektedir.
  • PTT’nin kredi vermeden önce baktığı bir diğer kriterin ise 84 yaş üzerinde olunmaması. Eğer 84 yaşından büyükseniz PTT üzerinden kredi alma şansınız bulunmamaktadır.
  • Son olarak ise kredi çekmek istediğiniz tutarı ödemek için en fazla gelirinizin yarısı kadar taksitlendirme imkanı yapma şansınız bulunmaktadır.

PTT üzerinden maaş almayanlardan istenecek olan belgeler

  • Maaşınızı PTT üzerinden almıyorsanız, 18 yaşından büyük olma şartı ilk olarak aranmaktadır.
  • Sonrasında gelirinizi beyan eden bir belgenizin bulunması gerekmektedir.
  • Kredi kullanmak için kredi sicil notunuzun olumlu olması gerekmektedir,
  • Son olarak ise kullanmak istediğiniz kredi miktarı için aylık ödeme taksitinizin gelirinizin en fazla yarısı kadar olması gerekmektedir.

Bu şartları yerine getiren müşterilerde PTT üzerinden diledikleri zaman ihtiyaç kredisi çekme şansını yakalamış olacaktır. Bu konu ile ilgili merak edilen bilgileri almak için en yakın PTT şubelerine giderek buradan bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu