Kitabevi Açmak-Kitapevi Açmanın Maliyeti 2022

Kitabevi açmak, kitapevi açmanın maliyeti 2022, kitapevi nasıl açılır, kitapevi açmak için gerekli belgeler, Kitapevi açmak karlı mıdır vb.. iş fikirleri makaleleri için aliskanlik.com

Kitapevi Açmak

Teknolojinin ilerlemesi ve internet kullanımının hemen hemen her eve girmiş olması kitap tutkusunun azaldığı düşüncesini de beraberinde getirmektedir. Fakat her ne kadar kitap okumaya dair halen çok sayıda tutkunu görebilirsiniz. Böylesine bir düşence yapısı düşünüldüğü zaman da kitapevi açmak hiçte fena bir fikir sayılmaz. Tutkusu olduğunuz kitapların arasında daha fazla zaman geçirmenizi mümkün kılan bu iş aynı zamanda kazançta sunacaktır. Buda size her açıdan kaliteli ve değerli yaşamı sunacaktır.

Büyük firmaların bu sektörde bulunması sizi tedirgin etse de bölgenizde tutulan ve sevilen bir kitapevi olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken insanları istediklerini verebilmek ve onlara huzurlu bir kitapevinin nasıl olacağını göstermektir. Böylece beklentilerin sizi çok öteye götürebilir. İnsanın yaşamını doğrudan etkileyecek ve bundan sonra ki yaşamında adeta yol haritası olacak düzen bu tür etkenlerle kurulmaktadır. Doğru adımlar ve doğru amaç gerçeğe dönüştüğünde kazanan siz olursunuz.

Kitapevi Nasıl Açılır

Kitapevi açma fikrinin iyice ağır basması ile birlikte önceliğiniz araştırmacı olmaktır. Bu araştırma çevresel faktörleri incelemek olarak başlamalıdır. Çok sayıda kitapevinin olduğu bir semtte başarılı olma ihtimaliniz oldukça düşüktür. Kitapevi nasıl açılır? Hususunda yaptığınız araştırma size rehber olacaktır. Gerekli araştırmayı yaptıktan sonra da en uygun yeri seçmelisiniz. Sonrasında ise yasal prosedürler ile alakalı işlemleri gerçekleştirmelisiniz.

Yerin belirlenmesi ve dükkan sahibi ile anlaşmaya varılması ile birlikte dükkanın açılışına dair planlamalar yapmalısınız. Yapacağınız planlama ile birlikte daha etkileyici sonuç almanız mümkün kılınmaktadır. Çevresel faktörleri de planınıza dahil ettiğinizde beklentinin üzerinde satışlar gerçekleştirebilirsiniz. Planlamanız ayrıca pazarlama üzerine de olmalıdır. Satışın olmaması kısa sürede dükkana kilit vurmanıza ve zarar etmenize sebep olacaktır.

Kitapevi Açmak İçin Gerekli Belgeler

Planlamayı yaptıktan sonra da mutlaka resmi prosedürleri halletmeniz gerekir. Herhangi bir yasal sorunla karşılaşmama adına eksiksiz şekilde işlemlerinizi sürdürmelisiniz. Kitapevi açmak için gerekli belgeler hazırlamanız ve kurumlara sunmanız gerekir. Hazırlamanız gereken belgelerin sıralamasını ise şu şekildedir;

  • Devlet veya özel hastaneden alınması gereken sağlık raporunun aslı olmalıdır,
  • Nüfus cüzdan fotokopisinin arkalı önlü şekilde ibrazı,
  • Noter tasdikli imza beyannamesi
  • Maliyeye başvuruda bulunup vergi levhası temin edilmelidir.
  • Kira sözleşmesinin bir nüshası
  • İlgili belediyeye başvuruda bulunup işyeri ruhsatı alınmalıdır.
  • Güncel hali yansıtan 2 adet fotoğraf,
  • Başvurulara dair doldurulması gereken formlar,

Başvurularda bazı belgelerin aslı istenirken bazılarının ise fotokopileri yeterli olmaktadır. Bu noktada mutlaka sizden istenen şekilde belge ibrazında bulunmalısınız. Sonucun istediğiniz gibi olması iş düzenine sadık kalma ile doğru orantılıdır. Kitapevi açmak sanılanın aksine çok da zor bir iş değildir. Yeter ki planınızın tüm detaylarını olması gerektiği gibi uygulayın. Bu sizin bu hususta en iyi sonucu elde etmenize katkı sunacaktır.

Kitapevi Açmanın Maliyeti 2022

Planlamanızı yaptınız, gerekli başvuruları yapmadan önce maliyetin ne kadar olduğunu hesaplamanız gerekir. Bir işte sermaye yoksa ya da azsa planınıza paranıza göre yaparsınız. Kitapevi açma maliyeti 2022 40 bin TL ile 70 bin TL arasında değişkenlik gösterene yapıya sahiptir. Bu açacağınız dükkanın metrekaresine ve dükkanda satacağınız malzemenin miktarına göre belirlenmektedir.

Sevdiğiniz işi yapabilmenin elbette belirli bir maliyeti olacağı için bu hususta girişimciler kitapevi açmak ne karlı mıdır sorusunu merak etmektedir. Yukarıda belirttiğimiz tutarlara göre değişen faktörler belirleyiciliği ön plana çıkarmaktadır. Maliyetleri etkileyen faktörler ise kira, resmi prosedürler için harcanan para, dükkana koyacağınız kitaplar, kırtasiye ürünleri ve iç dekorasyon olacaktır. İşin ehemmiyetini kavramanız ve ciddiyet konusunda taviz vermemeniz sizi başarıya götürecektir. Elbette reklama ve iyi bir açılışı da ihtiyacınız olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu