Boğa Burcu Özellikleri ve Tüm Detaylar

Boğa Burcu Özellikleri ve Tüm Detaylar Boğa burçları mükemmel arkadaş ve harika bir iş ortağıdırlar. Kuvvetli zekaları vardır ve kolay işler ya da hedeflerle uğraşmayı vakit kaybı olarak görürler. Güçlerini başarılı oldukları her alanda sergilemekten de kaçınmazlar. Boğa burcu kadını ve erkeği çevrelerine karşı oldukça hoşgörülüdür. Samimi, dürüst ve içten insanlardır.

Boğa Burcu Özellikleri ve Tüm Detaylar

  • Boğa Burcu Tarihi: 20 Nisan – 20 Mayıs
  • Zodyak Sırası: 2 (İkinci)
  • Element: Toprak
  • Renk: Yeşil, Pembe
  • Uğurlu Gün: Cuma, Pazartesi
  • Gezegen: Venüs
  • Uyumlu Burçlar: Akrep, Yengeç
  • Şanslı Sayıları: 2, 6, 9, 12, 24
  • Şanslı Taşları: Zümrüt, Turkuaz, Elmas
  • Nitelik: Sabit, Sahiplenici

Çok duygusal olmaları ve zaman zaman duyguları ile karar vermeleri hata yapmalarına neden olabilir. Sizi hiçbir zaman yalnız bırakmayacak ve size doğru yolu gösterecek, sizi anlayışla karşılayacak mükemmel dost ve eşler genellikle Boğa burcundan çıkar.

Boğa Burcu Özellikleri ve Tüm Detaylar
Boğa Burcu Özellikleri ve Tüm Detaylar

Boğa Burcunun Özellikleri

Zodyakta ikinci burçtur ve boğa burcunun yönetici gezegeni Venüs’tür. 21 Nisan / 20 Mayıs arasında Doğan kişiler boğa burcu kabul edilir. Boğa burcu toprak elementinden sabit nitelikli bir burçtur.

Boğalar genellikle sabırlı maddi manevi güvenliğine önem veren kararlı, azami kişilerdir. Sahip olduğu değerleri her zaman korumak ister. Para ve mallarının yanı sıra sevdikleri kişilere karşı da içgüdüsel olarak böyle davranırlar.

Mülkiyetçi bir yapısı vardır. Boğa Burcu Özellikleri ve Tüm Detaylar Onlar için yaşamlarında Fuzul çok önemlidir. Huzurunu ve rahatını kaçıran ortamlardan hemen uzaklaşabilirler. Kendilerine güven ve rahatlık sağlayacağı için para onlar için önemli olacaktır.

Hayal güçleri zayıf olabilir. Bu nedenle daha çok elle tutulur gerçekçi değerlere önem verirler. Yönetici gezegenleri güzellik, estetik ve sanatsal değerler verebilir. Zevkler, beş duyuya hitap eden kavramlar, yeme içme ve bireysellik onlar için önemlidir.

Yeni bir işi başlatmak yerine süregelen işleri istikrarlı bir şekilde uzun süre devam ettirebilirler. En sabırlı burçtur, değişiklikten çok hoşlanmaz. Bu nedenle aynı ortamda yıllarca hareket etmeden kalabilir. Çok güvenilir kişilerdir maddi manevi her konuda güven ve istikrar ararlar. Güven konusunda problem yaşatmadıkları için çevresinde sevilen insanlardır.

Boğa Burcu Aşk ve Cinsellik

Boğa burcu için sevgi, aşk ve cinsellik çok önemlidir. Duygularını çok kolay açığa vurmazlar fakat derin ve güçlü hisleri vardır. Yüzeysel gelip geçici ilişkiler yerine kalıcı ve sağlam ilişkileri tercih ederler.

Bir ilişkiye sahip olmak veya bir başkasına ait olmak kavramları onlar için önemlidir. Sevgi konularında güvenmek çok önemlidir. Bu nedenle en sadık burçlar boğalardır. Gerçekten sevdikleri ve sahiplendikleri bir kişiye son derece dürüst ve sadık davranırlar.

Boğa erkekleri para konularında tutumlu olmalarına rağmen sevdiği insanı için para harcamaktan çekinmez. Paranın elde edebileceği güzellikleri konfor ve lüksü eşine sunabilir. Boğa Burcu Özellikleri ve Tüm Detaylar Boğa burçları kadın yada erkek olsun çok fazla sahiplenici ve kıskanç olabilir. İlişkilerde başka kişilerle arkadaşlıklarınızı hoşgörü ile karşılama tepkileri çok sert olabilir.

Cinsel dürtüleri ve istekleri kuvvetlidir. Boğa erkeği ve boğa kadını da cinsel yönden güçlüdür. İlişkilerinde cinsel yönden tatmin olmak boğa burcu için çok önemlidir.

Boğa Burçlarının Sağlığı

Boğa burcu fiziksel olarak zodyakta boyun, ense ve boğaz bölgesini yönetir. Boğa burçları bu bölgelerde oluşabilecek hastalıklara karşı doğal olarak biraz daha hassastır. Soğuk algınlığı, bademcik, anjini, faranjit ile ilgili problemler daha fazla görülebilir. Soğuk havalarda dikkat etmezlerse boğaz ağrısı, bronşit, enfeksiyon, ses kısılması gibi sorunlar yaşayabilirler.

Güçlü ve sağlıklı bir bünyeye sahiptir. Fiziksel yapıları da orta veya kısa boylu, iri gözlü, tombul bir yüz, geniş omuzlar, kısa ve kalın boyunları dikkat çekicidir. Özellik ve boğa kadınları Venüs’ün etkisi ile güzel ve çekici olurlar. Boğa burçları genellikle tatlı yemeye düşkünlükleri nedeniyle de erken yaşlardan itibaren bazı kilo sorunları yaşayabilir. Buna bağlı problemlerle de karşılaşabilirler.

Boğa Burçlarının İş Hayatı

Boğa burçları için maddi manevi güvenlik her zaman hayatlarında önemlidir. Bu nedenle iş, kariyer ve para konularında sabırlı ve ciddi bir yaklaşımları vardır. Boğa Burcu Özellikleri ve Tüm Detaylar Uzun vadeli riski olmayan garantili işleri tercih edebilirler. Hem pratik hem de organizede yapısı vardır.

Para ile ilgili işlerde güvenilir ve dürüsttür. Bu nedenle iyi bir muhasebeci, bankacı, mali işler müdürü olabilir. Bunun yanı sıra toprakla ilgili işler ve emlakla ilgili işler mimarlık, emlak komisyonculuğu, inşaat mühendisliği gibi işlerde boğalara uygundur.

İş konularında çok ciddi ve disiplinli çalışırlar. Başarılı bir iş insanı rahatlıkla olabilirler. Venüs’ün etkisiyle sanatsal özellikleri de öne çıktığı için heykeltıraş, ressam, müzisyen, güzel sanatların her dalı ve kuyumculukla ilgili işlere yatkındırlar.

Beslenme ile alakalı yemek ve restoran işleri de boğa burçlarına uygundur. Boğalar kent yaşamlarından uzakta, doğada yaşamayı da seven kişilerdir ve bu nedenle toprakla ilgili işler çiftçilik, bahçecilik, çiçekçilik ve benzeri işlerde boğaların yapabileceği meslek grupları arasında yer alır.

Boğa Burcunun Sosyal İlişkileri

Boğa burçları güvenilir ve sadık arkadaş olabilirler. Boğa Burcu Özellikleri ve Tüm Detaylar Onlar her zaman uyumlu yapılarıyla en zor zamanlarınızda da bulunabileceğiniz kişilerdir. Genellikle toplum hayatında biraz çekimser ve sessiz de olabilirler. Gerçek dostlara değer verirler. Gelip geçici arkadaşlıklar onlara göre değildir.

Az sayıda arkadaşı olabilir ama hayat boyu arkadaşları onun yanında olurlar. Maddi manevi güvenliğe önem veren boğa burçları sahip oldukları değerlerle arkadaşlarını da sahiplenirler. Bu nedenle zaman zaman kıskançlık gösterebilirler.

Estetik ve sanatsal değerleri yüksektir. Bu yanları onlarla birisi olan arkadaşlarını da etkileyebilir. Boğa burçları için arkadaşları ile birlikte evde zaman geçirmek, onları ağırlamak çok önemlidir. Bundan zevk alırlar ve sık sık evlerinde daveti edebilirler. Bu konuda da çok başarılıdırlar.

Yeni tanıştıkları kişilere karşı çok girişken davranmayabilirler. Ağırbaşlı bir yapıları vardır. Boğa burcu için çalıştıkları ortamdaki kişilerle dost olmak önemlidir. Arkadaş değiştirmeyi çok sevmezler. Bu nedenle uzun süre hayatlarında olabilecek dostluklar kurarlar. Ancak güvene çok önem veren boğa burcu için herhangi bir davranış arkadaşlığı bitirmek içinde yeterlidir. Güvendikleri arkadaşları için her türlü zorluğa katlanıp yardım edebilirler. İstikrarlı ve tutumlu olan boğa burçları herhangi bir zor zamanda her zaman sevdiklerine de destek olmak için çabalarlar.

Boğa Burcu Yükseleni

Yükselen burcu boğa olanların bünyeleri sağlam ve güçlüdür. Genellikle kısa veya orta boylu, yuvarlak yüzlü, iri gözlü, geniş omuzlu, kısa boyunlu olabilirler. Yemek yemeye düşkündürler. Bu nedenle de kilo almaya müsait bir bedenleri vardır.

Yükselen boğa burçları da sakin ve ağırbaşlı görünüm çizerler. Sosyal ilişkilerde kibar, nazik ve uyumludur. Çok çabuk ilişki kuramayabilir, çekingen davranabilir ancak gerçek dostlarına karşı çok sadık ve sevecendir. Maddi ve manevi güvenlik arzusu onlar da çok yoğundur. Erken yaşlardan itibaren maddi konularda pratik ve tutumlu davranmayı öğrenir.

Hedeflerine ulaşmak için sabırlı, azimli ve en önemlisi kendi çabaları ile ulaşmayı sever. Özellikle kendi işinde başarılı olabileceği gibi başka birinin yanında da güvenilir eleman olarak çalışabilir. Boğa burçları iyi bir dinleyicidir ve ona sırlarınızı açma konusunda güvenebilirsiniz. Genellikle sakin bir yapısı olmasına rağmen haksızlığa uğradığını düşünürse ve güveni sarsılırsa çok öfkeli ve sert bir tutum takılabilir.

Boğa Burcu Kadınının Özellikleri

Venüs’ün yönettiği boğa burcu kadınları genellikle güzel, çekici ve sevecen olurlar. Estetik değerleri ve sanatsal yetenekleri de vardır. Maddi ve manevi güvenlik boğa burcu kadınlar için her zaman çok önemli olacaktır. Bu nedenle erken yaşlardan itibaren para kazanma ve kariyer konusunda hırslı olabilirler.

Boğa burcu olan kadınlar sevgi ve aşka da çok önem verir. Evlendiklerinde eşine ve evine kendini adayarak kariyer hayatını ihmal edebilir. Boğa burcu kadını için sevgi ve birliktelik çok önemlidir. Beraber olduğu kişiye sonuna kadar sadık kalabilir. Toplum içerisinde de güvenilir ve aranan kişilerdir. Her kesimden insanla rahatlıkla ilişki kurabilirler. Genellikle çok güçlü ve dayanıklı bir yapıları vardır. Sabırlıdırlar, değişiklikten çok hoşlanmazlar.

Anlayışlı yapılarına karşın haksızlığa uğradıklarını düşünürlerse çok öfkelenir bilirler ve ahh etmeleri zordur. Haksızlığa hiç tahammülleri yoktur. Eşlerinden sadece sadakat beklerlerler.

Beş duyuya hitap eden tüm renkler boğa burcu kadını için önemlidir. Çok duygusal olmalarına rağmen cinselliğe de çok önem verirler. Tam bir dişidir ve birlikte oldukları erkeklere de bunu hissettirmek isterler. Yemek yapmayı da yemeği de çok severler. Bu nedenle zaman zaman kilo problemleri olabilir. Boğa burcu kadınları evde konuk ağırlamayı, ziyafet sofraları hazırlamayı sever. Boğa burcu kadınına sadık ve dürüst davranın. Eğer yanında olduğunuzu hissederse sizinle birlikte tüm zorluklara göğüs gerecektir.

Boğa Burcu Erkeklerinin Özellikleri

Boğa burcu, Venüs tarafından yönetildiği için sevgi, aşk ve cinsellik boğa burcu erkekleri için de çok önemlidir. Boğa burçları genellikle fiziksel yönden cinselliğe düşkündür.

Huzurlu yaşama, rahatına, güvenliği kişilere düşkündür. Bunların yanı sıra parayı kazanma konusunda da çok ciddi de başarılıdır. Boğa burcu erkekleri güvenilir ve çok sadıktır. Çevresine karşı dürüsttür ve ilgisini hemen belli eder.

Söz verdiği konularda geri dönmez mutlaka yerine getirir. Güzellik ve estetiğine düşkündür ve bu nedenle de güzel kadınlar her zaman ilgisini çeker. Ancak gerçek aşkı bulduğunda sonuna kadar sadık kalabilir. Sevdiklerine karşı çok sahiplenici ve kıskançtır. Boğa burcundan bir partneriniz varsa bunu kabullenmeniz gerekir. Para konularında da boğa erkekleri ciddi ve tutumlu olmasına rağmen zevki sevdikleri için para harcamaktan çekinmez daha çok kaliteli ortamları sever.

Boğa burcu erkekleri genellikle çok iştahlı olurlar ve bu nedenle kalbine giden yol midesinden geçer denebilir. Kilo alma sorunları yaygındır. Boğa Burcu Özellikleri ve Tüm Detaylar Paradan, kaliteden ziyade aile yaşamı onu daha çok mutlu eder. Güzel bir eş ve aile kurması bir ömür mutlu ve huzurlu olması için yeterlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu