Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır 2023

Bilgisayar nasıl hızlandırılır 2023, bilgisayar nasıl hızlandırılır windows 10, bilgisayar çok yavaşladı Windows 10, dizüstü bilgisayarı hızlandırma vb.. teknoloji makaleleri için aliskanlik.com

Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır 

Zaman içinde yavaş yavaş ya da birdenbire gerçekleşse de yavaş bir bilgisayarla çalışmaya çalışmak ciddi şekilde sinir bozucu olabilir.

Dizüstü bilgisayarı hızlandırma veya PC’nizin bakımı konusunda oldukça gayretli olsanız bile, işlerin bu kadar hızlı yavaşlaması şaşırtıcı. Kendinize “bilgisayar çok yavaşladı Windows 10?” diye soruyor ve Windows 10, 8 veya 7 çalıştırıyorsanız, bu gönderi tam size göre!

Neyse ki, henüz bilgisayarınızı takas etmek zorunda değilsiniz. Aslında, performans departmanında biraz artış sağlamak için birkaç adım atabilirsiniz. En yavaş bilgisayar bile birkaç teknik işleme daha basit bir şekilde geri dönerek eski haline dönebilir.

Hızlı bir düzeltme mi arıyorsunuz? PC hızını otomatik olarak sabitlemek ve korumak için en sevdiğimiz araç Iolo System Mechanic’tir. Performansı önemli ölçüde artırmanın ucuz ve etkili bir yolu. System Mechanic’i kullanabilirsiniz çünkü:

  • CPU, RAM ve sabit disk performansını optimize etmek için gerçek zamanlı çalışır
  • Yer açmak için gereksiz dosyaları kaldırır
  • Başlamayı yavaşlatan istenmeyen programları tanımlar
  • Hatalara veya performans sorunlarına neden olabilecek 30.000’den fazla bilinen sorunu izler ve düzeltir
  • Bilinen Windows güvenlik açıklarını yamalar

Bilgisayar nasıl hızlandırılır 2023 şu şekilde hızlandırabilirsiniz: bilgisayar nasıl hızlandırılır windows 10 veya bilgisayar nasıl hızlandırılır windows 7-8‘ de de aynı işlemleri yapabilirsiniz.

Sistem Ara Yüzündeki Programları Kapatın

Bilgisayarınız yavaş bir başlangıç ​​için kapalıysa, Windows ile aynı anda başlayan çok fazla programınız olabilir. Sistem ara yüzündeki öğeler genellikle başlangıçta başlar ve ardından bilgisayarınızı kullanırken çalışmaya devam eder.

  • Bu öğelere erişmek için, görev çubuğunuzun sağ tarafındaki yukarı oku tıklayın.
  • Çalıştırmanız gerekmeyen programlar varsa, sağ tıklayın ve kapatın.

Başlangıçta Çalışan Programları Durdurun

Çalışan programlara benzer şekilde, başlangıçta otomatik olarak çalışan diğer programlar bilgisayarınızı yavaşlatabilir. Antivirüs yazılımı gibi bazılarını çalıştırmak isteyebilirsiniz, ancak diğerleri

Bunları gözden geçirin ve hangilerinin otomatik olarak başlaması gerekmediğine karar verin. Bazı yüksek etkili olanları devre dışı bırakabiliyorsanız, bu işlem özellikle performans açısından faydalıdır. Ancak bu programlardan bazılarının Windows’un çalışması için çok önemli olduğunu unutmayın. Örneğin, yayıncı olarak Microsoft listelenmiş olanlar muhtemelen en iyisi yalnız bırakılır. Emin değilseniz, ya bırakın ya da daha fazlasını öğrenmek için bir Google araması deneyin.

İşletim Sisteminizi, Sürücülerinizi Ve Uygulamalarınızı Güncelleyin

Yazılımınızı güncel tutmanın güvenlik için iyi bir fikir olduğunu muhtemelen duymuşsunuzdur. Bu doğrudur ve performansa da yardımcı olabilir. Bir güncelleme mevcut olduğunda Windows size otomatik olarak bir bildirim gönderecektir. Sadece onu ertelemeye devam etmediğinden emin olmalısınız. Bir bilgisayarı yavaşlatan nedenlerden biri de yeni güncellemelere ihtiyaç duyması olabilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu