Bayram İle İlgili Sözler-Bayram Mesajları

Bayram ile ilgili sözler, bayram sözleri, bayram mesajları, değişik bayram sözleri, en güzel bayram mesajları, nostaljik bayram mesajları gibi en güzel sözler için aliskanlik.com

Bayram İle İlgili Sözler

 

Bayram ile ilgili sözler sizlerle;

Bugün bayram ve bugün herkes birbirine karşı daha anlayışlı ve de daha yardımsever olmalı ki; bugün gerçekten herkes için ama herkes için birer bayram gibi olsun.

Eski bayram ruhunu yaşatmanın en önemli kuralı; fakir ya da zengin, aç ya da tok herkesin en azından daha iyi şartlara sahip olup da bayramın tadını çıkarmalarıdır.

Eğer birileri tok karnına eğlenirken bir diğer insan aç kalıyorsa ve kimileri yeni bayramlıklarını seçerken bir diğer insan da yırtık kıyafetleri ile dolaşıyorsa o gün bayram değil demektir.

Bayramı bayram yapan aslında bir tarih ya da bir gün olması değil bizim hep birlikte kuvvetli bir dayanışma ve kutsal bir yardımlaşma duygusu içerisinde olmamız demektir.

Eğer o gün hiçbir çocuk korkudan ya da acıdan ağlamıyorsa, aç kaldığı için kimse ağrı çekmiyorsa ve bir yerlerde kadınlar çığlık çığlığa öldürülmüyor ise işte asıl bayram o gündür.

Bayramın tadı aslında kimsenin yalnız kalmaması ile ilgilidir. Eğer dostlar ve akrabalar birbirlerini ziyaret ediyor ve herke aynı mutluluğu sanki tek bir kalpmişcesine paylaşıyor ise işte o gün bayram demektir. En güzel bayram mesajları devam ediyor.

Dilerim ki hiçbir bayramda yaşlılarımız yalnız kalmasın ve hem kapı önlerinde hem de pencerelerde saatlerce onları ziyaret edecek ve bir hal ahtır soracak insanları görmeyi diyerek beklemesin.

Senin bana geri geldiğin ve böyle acımasızca kalbimi kırmaktan vazgeçtiğin gün benim asıl bayramım olacak ama sen de bu gidişle ne geri döner ne de bana gelirsin.

Bayram Mesajları

Bayram mesajları sizlerle;

Küçüklüğümü hatırlıyorum da, her bayram sanki ilk bayrammışçasına heyecanlanır ve tüm bayramlıklarımı temiz ve ütülü bir şekilde yatağımın baş ucuna koyar hatta heyecandan sabah olmasını beklerken bile uyuyamazdım.

Bayram gibi bir bayram yaşamak için her evde güzel güzel yemekler olmalı ve bu güzel sofraların başında da yüzleri gülen aileler oturmalıdır.

Bayramların en güzel yanı çocukların ayrı bir sevinç ile dolup taştığı ve herkesin yüzünde gülücükler ile birbirlerine sevgi sözcükleri söyleyip de yardımlaştığı zamandır.

Senin benim ile beraber olduğun ve ben her gün gözlerimi açtığımda ilk seni gördüğüm sürece de benim her gün ayrı bir bayramım olacaktır.

Belki bu bayram değil ama bir sonraki bayram zamanı soframız dolup taşacak, yüzümüz gülecek ve tüm aile eksiksiz bu masada oturacak ya işte o bayram da benim asıl bayramım olacak.

Yeni bir güne uyanmak ve o gün de aynı şekilde sağlıklı bir şekilde uyanmak demek aslında o günün de bayram olması demektir. Çünkü sağlıklı ve huzurlu yeni bir güne uyandığımızda da o günü bayram gibi kutlamak gerek.

Değişik Bayram Sözleri

Değişik bayram sözleri sizlerle;

Bayramların en güzel yanı aslında çocukların yüzlerinin de gülmesi demektir. Her çocuk en saf ve en dürüst duyguları ile beraber o bayramı en içten şekilde kutlar ve onun sevincini ta kalbinde de taşır.

Ben en çok her şeyden de fazla bir bayram günü dünyanın tüm insanları mutlu olsun istiyorum. Çünkü her yüzün gülmediği ve her karının doymadığı zaman ne bayram kalır ne de güzel bir gün. Nostaljik bayram mesajları devam ediyor.

Ben en çok bayramların herkes için olanını seviyorum. Yani yalnız belli bir kesimin değil, tüm insanlığın o günü bayram gibi yaşadığı bir gün olsun isterim.

İnsanlar her gün elbette yardımsever ve anlayışlı olmalıdır ama özellikle de bayram gibi tüm halkımız için önemli olan günlerde yardımlaşmaya daha fazla önem vermelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu