Alzheimer İyi Gelen Besinler

Alzheimer önlemek için ne yemeli, alzheimer için besinler, alzheimer iyi gelen besinler, unutkanlık hastalığına ne iyi gelir, alzheimer tedavisi vb.. sağlık makaleleri için aliskanlik.com

Unutkanlık Hastalığına Ne İyi Gelir

Alzheimer halk arasında unutkanlık hastalığı olarak bilinse de zamanla bilişsel ve sosyal yetenekleri de etkilemektedir.

Alzheimer sağlıklı beyin dokularının hasar görmesi ve beyin hücrelerinin zamanla yaşlanması ile oluşan unutkanlık ve sosyal-bilişsel yeteneklerin kaybedilmesi ile ortaya çıkmaktadır. Alzheimer tedavisi için hala kesin olarak bir tedavi yöntemi bulunmamakla birlikte tedavisi araştırılmaktadır. Alzheimer için en uygun dönem yaşlılık olarak belirtilmektedir. Kesin bir tedavisi olmamakla birlikte Alzheimer hastalarına son yıllarda kök hücre tedavisi uygulamaları yapılmaktadır. Bununla birlikte bazı bitkisel yöntemlerle Alzheimer önlenmeye çalışılabilir.

Alzheimer İyi Gelen Besinler

Alzheimer önlemek için ne yemeli oldukça önemlidir ve Alzheimer önlenmesi açısından da oldukça faydalıdır. Alzheimer için besinler şunlardır:

Yeşil Çay: Yeşil çay Alzheimer önlenmesi için oldukça önemlidir. Bunun sebebi ise hafızayı güçlendirme özelliğinden dolayıdır. Yeşil çayı günde 2 fincan tüketerek beyin hücrelerinin gelişimine ve korunmasına fayda sağlayarak Alzheimer riskini azaltabilirsiniz.

Köri: Köri içerisinde bulundurduğu maddeler ile beyin hücrelerinin korunması açısından oldukça önemlidir. Yemeklerinize köri ekleyerek Alzheimer riskini azaltabilirsiniz.

Limon: İçeriğinde bulundurduğu yüksek C vitamini ile limon Alzheimer için koruma sağlar. Limonu salalatalarda, su da ve çorbalarda kullanarak tüketebilirsiniz. Antioksidan etkisi sayesinde Alzheimer riskini azaltmaktadır.

Yaban Mersini: Limon gibi yaban mersini de içeriğinde bulundurduğu C vitamini ve antioksidan sayesinde Alzheimer riskini azaltmaktadır. Ayrıca beyin hücrelerinin korunmasına da yardım eder.

Balık ve Deniz Ürünleri: Balık ve deniz ürünleri içeriğinden bulundurduğu omega 3 sayesinde hafızayı güçlendirerek Alzheimer riskini azaltmaktadır. Bu yüzden hafta da 2 kere balık ve ya deniz ürünleri tüketilmelidir.

Avokado: İçeriğinde bulundurduğu E vitamini sayesinde beyin hücrelerini koruyarak Alzheimer riski için oldukça önemlidir.

Badem: Unutkanlık hastalığına ne iyi gelir cevabının başında badem yatmaktadır. Badem içeriğinde bulunan E vitamini sayesinde beyin hücrelerini korur ve Alzheimer riski için oldukça faydalıdır.

Bu besinler tüketildiği takdir de Alzheimer riski önemli bir miktar da azalacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu