1. Ana Sayfa
  2. Yararlı Bilgiler
  3. 2022 KPSS Çalışma Programı-KPSS Nasıl Çalışılır 2022

2022 KPSS Çalışma Programı-KPSS Nasıl Çalışılır 2022

2022 KPSS Çalışma Programı

2022 KPSS çalışma programı, evde kpss nasıl çalışılır, kpss’yi kazananların çalışma yöntemleri, KPSS 2022 evde nasıl çalışılır, kpss nasıl çalışılır 2022 vb.. KPSS hakkında merak edilen soruların cevapları için aliskanlik.com

Bu bilgiler KPSS 2020 ’den 92 puan almış bir öğrenci tarafından hazırlanmıştır. KPSS 2020 hazırlanma sürecini ve çalıştığı kaynakları ele almıştır.

2022 KPSS Çalışma Programı

Her şeyden önce kendinize inanmalısınız. Bir şeyi, bir sınavı başarmak ve mutlu olmak istiyorsanız bunu yapabileceğinizi düşünmelisiniz. 2022 KPSS çalışma programı oluşturmadan önce unutmayın inanmak başarının yarısıdır. Kendinize inanmadıktan sonra başarılı olamazsınız.

Kendinize inancınız tam olduktan sonra yolunuzda bulunan engellerden sıyrılmalı ve onları yıkmalısınız. Önünüzde engeller daima olacaktır. Ancak hırs etmeli ve pes etmemelisiniz. Engelleri yıkmadan bu yola devam etmeyin.

Sosyal yaşamınızdan biraz ödün vermelisiniz. Tabi bir anda keserseniz ders isteği falan kalmaz onu söyleyelim. Piramit şeklinde azar azar kesmelisiniz ki şikâyet etmeyesiniz. Arkadaşlarınız ile çok fazla muhatap olmadan derslerinize pür dikkat odak sağlamalısınız. Tabii ara ara kendinize kafa dağıtmak için zaman vereceksiniz. Ancak abartmadan.

Bir iş yerinde çalışıyorsanız oraya biraz ara vermeli ve KPSS 2022 evde nasıl çalışılır için zamanınızı toparlamalısınız. Evde diyorum ancak eğer imkânınız varsa dershaneye gitmenizi öneririm. Çünkü disiplin bu işin gerekçesidir. Evde rahat bir konumda çalışacaksınız, ders dışında bir şeyler yapmak size daha hoş gelecektir. Ancak disiplininizi koruyabilirseniz evde de başarılı sonuçlar almanız mümkün.

Evde KPSS Nasıl Çalışılır

Evde KPSS nasıl çalışır sorusu için öncelikle üstteki şartları sağlamanız, azimli bir yapıya kavuşup ve ders çalışmak için en uygun zamanı oluşturmanız gerekmektedir. Ancak sınava yakın bir süreye kadar da beklememelisiniz. Yoksa konularınız yetişmez falan sıkıntıya girmeyin. Ortalama 1 yıl önceden çalışmaya başlamak en mantıklısıdır.

KPSS ‘de Tekrar Yapmak

KPSS’de tekrar yapmak bilgilerin korunması için en önemli etkendir. Arkadaşlar tekrar etmezseniz boşu boşuna çalışmış gibi olursunuz. Bu yolda başarının ikinci anahtarı tekrardır. Birincisi sağlam çalışmak.

Matematik dersi için sürekli uygulamalı çalışacaksınız. Formül ile soruları çözemiyorsanız bu işe mantık katarak kendi yollarınızla kendinizi geliştirmelisiniz. Yapamadığınız sorularda ters mühendislik ile şıklardan gitmeyi de deneyebilirsiniz.

Tarih dersi zaten ezberleme dersidir. Bu dersi ezberlemenin en kolay yolu ise hikâye oluşturma yöntemidir. Bu yöntemde konular arasında kendi hayal gücünüzü de ekleyerek ezber yapmanız tavsiye edilir. Zira çok kolay bir şekilde ezberlersiniz ve unutması da güç olur.

Gelelim Coğrafya dersine. Coğrafya dersi için haritayı su gibi yutmalısınız. Harita bilginiz olmadan bu dersi zaten sevemezsiniz. Harita bilgisine sahipseniz sorular ve şıklar arasında bağ kurarak kolaylıkla çözüm yapabileceksiniz.

Türkçe dersi için günlük en az 20 paragraf sorusu çözmeniz gerekiyor. Bunu bir şart olarak kabul edin çünkü bu dersin bir konu anlatımı yok. Kendinizi soru çözerek geliştirmelisiniz. Bu nedenle her gün bu soru sayısı şart.

KPSS İçin Kitap Önerileri

Konuları yeni yeni kavramaya başlıyorsanız size ağır bir kitap önermiyorum. Kendinize anlaşılır bir kaynak bulmalısınız. Benim size önerdiğim Yedi iklim yayınlarının kitaplarıdır. Bu arada sakın çok fazla kaynak kitapla aynı anda ilerlemeye çalışmayın. KPSS için kitap önerileri hakkında her kaynak kitabın kendine has bir anlatım tekniği vardır. Sıkılmamak için önerilerimi yapmalısınız. Bunlar haricinde kaynak özetlerini bulabilirseniz onlar da yarar sağlayacaktır.

Sınava o kadar çalışırsınız ve sınav günü gelir ancak istediğiniz sonucu alamazsınız. Çalışmayan birisi sizden daha yüksek bir puan alır. Bu çok sık yaşanan bir durumdur. Arkadaşlar sınav anında heyecanınızı gidermelisiniz. Gözünüzde çok büyütmemelisiniz. Umursamadan sınava girmelisiniz. Tabii umursamadan zor olur ancak soru kaçırmaktan iyidir. KPSS’yi kazananların çalışma yöntemleri arasında kesinlikle soğuk kanlılık yatmaktadır.

KPSS nasıl çalışılır 2022 için sınavdan birkaç gün önce çalışmayı bırakın. Kafanız biraz toparlansın. Konuları unutmazsınız o kadar tekrardan sonra merak etmeyin. Unuttuğunuzu zannedersiniz ancak tekrar tekrar bakmayın stres yapar sınavda kötü sonuçlar almanıza neden olur. Sakin olun hatırlarsınız.

KPSS 2022 ‘ye evde hazırlanan herkese iyi çalışmalar diliyorum.

Yorum Yap

Yorum Yap